TX Chili

Recipes

Type what you are searching for:

WIG20 Flash jak wysoko wzrośnie kurs CD Projekt? PKO BP w kanale wzrostowym Pepco rośnie o 22%, czy to tylko korekta?

WIG20 Flash jak wysoko wzrośnie kurs CD Projekt? PKO BP w kanale wzrostowym Pepco rośnie o 22%, czy to tylko korekta?

Akcje Allegroprzeceniono o 2,6%, do najniższego poziomu w nieco ponad półrocznej giełdowejhistorii spółki. Od jesiennego szczytu notowania Allegro spadły już prawie opołowę. Przeszło dwuletnie dno wyznaczyły akcje CD Projektu – dziś przecenioneo 3,1%. Od grudniowego rekordu akcje producenta „Wiedźmina” straciły aż 66%. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp.

Cyberpunk Edgerunners powróci w 2024 r. Anime na podstawie gry CD Projekt RED zaskakuje

Największe polskie banki oraz kurs CD Projektu były wponiedziałek liderami wzrostów w WIG20, który zyskał drugi dzień z rzędu. Uwagęzwracał kurs Budimeksu, który ciążył indeksowi średnich spółek. Kilka rekomendacji i wyników zachowało kursami popularnych spółek. Sprawdzamy co interesującego dzieje się na spółkach z indeksu WIG20. Notowania CD Projekt dotarły wczoraj do pierwszego istotnego oporu. Spółka zanotowała wzrost o 30% w ciągu ostatnich trzech tygodni, a od dołka z połowy stycznia jej kurs wzrósł o niemal 50%.

Indeks WIG20 wzrósł o 0,29% na zamknięciu w czwartek

Od blisko 30 lat gry wideo nieprzerwanie pozostają centralnym punktem naszego życia – to właśnie one definiują kim jesteśmy i jak działamy. Obroty na rynku akcji wyniosły 1650,87 mln zł; największe zostały zanotowane przez BANK POLSKA KASA OPIEKI – 172,26 mln zł. Indeks WIG wzrósł o 0,33% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął ,55 pkt. Grupa działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki gier wideo. Opiera się na dwóch silnych fundamentach produkcji gier w ramach studia deweloperskiego CD Project Red oraz globalnej cyfrowej dystrybucji realizowanej przez serwis GOG.com.

Wiosenne wzrosty na WIG20. Nieprzemyślany projekt wystraszył inwestorów CD Projektu

Od kilku dni jednak kurs JSW utrzymuje się na stabilnym poziomie, nie wykazując wyraźnej tendencji ani spadkowej, ani wzrostowej. Sytuacja ta prowadzi do braku klarownego trendu na akcjach JSW. Wybicie z zakresu sesji z 13 lutego powinno dać sygnał, w którą stronę będą podążać notowania JSW w najbliższym czasie. Dynamiczny wzrost zawdzięczamy szczególnie pozytywnej rekomendacji, wyceniającej akcje na poziomie 90 zł. W kontekście ogólnej kondycji rynku, wydaje się, że nawet osiągnięcie rekordowych poziomów z 2023 roku jest realne w nadchodzących tygodniach. Po kreską były jeszcze kursy Allegro (-3,62 proc.), którego inwestorzy mogli spoglądać na dane o sprzedaży detalicznej.

Kurs dolara odbija od najniższego poziomu od ośmiu tygodni. Czy rynek…

Pepco notuje wprawdzie ruch w górę, ale zaledwie o 22% w ciągu 29 sesji. Nagłe przebudzenie byków mogło spowodować, że przynajmniej jeden z czterech podmiotów powoli zaczyna redukować swoją krótką pozycję. Jak wspomnieliśmy, Marshall Wace zmniejszył ją z niemal 1% akcji do 0,84%.

  1. Po niej jednak kurs zaczął odrabiać straty i już w piątek wrócił na maksima wzrostowej korekty.
  2. CD PROJEKT jest pierwszym reprezentantem sektora gier wideo, który wejdzie do indeksu WIG20.
  3. Wczoraj kurs Cyfrowego Polsatu osiągnął nowe, tegoroczne maksimum.
  4. Akcje Benefit Systems straciły dziś 6,45 proc., co stanowiło najgorszy wynik wśród 140 największych spółek GPW.

KGHM nadal w hossie

Ponadtoinformacja o 2,11 zł dywidendy na akcje podniosła kurs Torpolu, co oznacza powrót dodzielenia się zyskiem z akcjonariuszami po roku przerwy. W mWIG60mocne wzrosty zaliczyły Rainbow (7,32 proc.) i PKP Cargo (7,9 proc.).Touroperator korzysta na podwojeniuceny z rekomendacji BM Pekao z piątku. Natomiast spółka kolejowapoinformowała o odesłaniu 30 proc.

DlaKGHM-u jest to druga wzrostowa sesja z rzędu po ustanowieniu w ubiegłymtygodniu 3-miesięcznych minimów. „Pierwsze zaczynają reagować nisko ukształtowane szybkieoscylatory. One znajdują się na takich poziomach w strefie wyprzedania, że niepowinno dziwić podjęcie akcji ratunkowej przez osłabione ostatnimi wydarzeniamibyki. Będzie to z pewnością trudne, zwłaszcza że podczas ostatnich siedmiu sesjirynek zanotował blisko 10 proc. Choć pod koniec ubiegłego tygodnia wydawało się, że hossa zaczyna tracić na impecie, dzisiaj kurs ponownie wzrósł, doprowadzając kurs do najwyższego poziomu od 155 sesji. Tutaj głównym czynnikiem wpływającym na notowania jest sytuacja na rynku miedzi.

W piątek po sesji Budimex wejdzie na powrót do indeksu WIG20. Spadek cenakcji spółki pociągnął w dół indeks WIG-Budownictwo i przełożył się na słabysentyment Gold-wspierane token Crypto promotora badane przez Florida regulatory do innych spółek jak Unibep (-4,63 proc.) czy Mirbud (-2,45 proc.). Wśród blue chipów najwięcej zyskały w czwartek notowania Dino, które wzrosły o 3,20 proc.

Jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka należy do indeksu WIG20, skupiającego 20 największych i najbardziej płynnych spółek z warszawskiego parkietu. Stabilna sytuacja finansowa pozwala nam skupić się na tym, co potrafimy robić najlepiej – produkcji gier i dostarczaniu rozrywki graczom na całym świecie. Największą słabością wśród branżowych indeksów wykazywał się w czwartek sektor bankowy. I były najsłabszymi notowaniami w indeksie WIG20.

Wejdą do WIG20, indeksu skupiającego dwadzieścia największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Spółka odnotowała w pierwszym kwartale zysk netto w wysokości 137,2 mln zł, przewyższając prognozy na poziomie 125,6 mln zł. Jej zysk operacyjny wyniósł 171,6 mln zł wobec 155,6 mln zł konsensusu. Po zakończeniu Zarobki Amazon Q4 sesji poprzedniego dnia spółka przedstawiła swoje wyniki za pierwszy kwartał. Zgodnie z raportem skorygowana EBIDTA grupy wyniosła w tym okresie 1,55 mld zł, wobec 1,8 mld zł przed rokiem oraz rynkowych prognoz na poziomie 1,4 mld zł. Przychody KGHM wyniosły 8,32 mld zł, również przekraczając prognozowane 8,11 mld zł.

Pd kreską w WIG20 tylko mBank (-0,97 proc.),Budimex (-0,8 proc.), Kruk (-0,58 proc.) i Dino (-0,43 proc.). Sprzedaj w maju i odejdź – mówi giełdowe porzekadło, alepóki co przeważają kupujący, bo indeksy biją kolejne rekordy. W poniedziałeknajwyżej w historii był mWIG40 i sWIG80. W WIG20 przyspiesza kurs CyfrowegoPolsatu, a najwyżej od kilku miesięcy jest kurs CD Projektu. Na wykresie obserwujemy próbę (na razie nieudaną) kończenia bardzo płytkiej korekty.

Chociaż notowania tego surowca zanotowały korektę w maju, to prognozy wskazują na utrzymanie trendu wzrostowego. Warto zauważyć, że Goldman Sachs niedawno zrewidował swoje prognozy dla miedzi, sugerując długoterminowy wzrostowy trend na tym rynku. Indeks WIG20 jest obliczany od 16 kwietnia 1994 roku, na podstawie wartości portfela akcji 20 największych i najbardziej płynnych spółek z Głównego Rynku GPW. WIG20 jest indeksem typu cenowego, co oznacza, że przy jego obliczaniu bierze się pod uwagę jedynie ceny zawartych w nim transakcji, a nie uwzględnia się dochodów z tytułu dywidend. W indeksie WIG20 nie może uczestniczyć więcej niż 5 spółek z jednego sektora giełdowego. W wyniku rocznej rewizji indeksów przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych akcje CD PROJEKT S.A.

Z koleimWIG40 zyskał 0,58 proc., a sWIG80 0,92 proc. Obroty przekroczyły 1,14 mld zł, zczego 1,11 mld dotyczyło WIG20. Ogólnie rzecz biorąc, akcje CD Projekt wzrosły o 23% w ciągu miesiąca, a od styczniowego minimum o ponad 40%.

Notowania PZU rosną w tym tygodniu po podanej w poniedziałek informacji o planach wypłaty 4,34 zł dywidendy na akcję. I ustanowiły najwyższy kurs zamknięcia w historii na poziomie 55,66 zł. Po mocnym początku czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie zakończyła się wzrostem indeksów niewiele ponad punkt odniesienia. Największa przecena pomimo pokazania świetnych wyników dotknęła akcje dostawcy “MultiSportów”. Najmocniejszymi spółkami w WIG20 były w czwartek PZU, Dino, KGHM i CD Projekt.

Pozostaje teraz oczekiwać informacji na temat ewentualnego wycofywania się funduszy z pozycji krótkich, co powinno jeszcze bardziej podkręcić tempo wzrostów. To właśnie te informacje mogą wyznaczyć ton na Wall Street, co z kolei wpłynie na pozostałe parkiety. W tym oczekiwaniu WIG20 startuje z solidną pozycją wyjściową, znajdując się blisko szczytów hossy i podtrzymując układ wzrostowy. Kolejny raz wzrost notowań hamuje pod górną krawędzią kanału wzrostowego. Mimo tego, tendencja pozostaje wzrostowa, a analitycy prognozują dalsze wzrosty. Najnowsza rekomendacja Trigon DM wycenia akcje na 58,30 zł.

Obecna hossa osiągnęła zaledwie połowę tamtych wzrostów, więc jeśli miałaby się powtórzyć w podobnej skali, kurs KGHM mógłby sięgnąć szczytu z marca 2022 roku, osiągając wartość 194 zł. Po sporym cofnięciu notowań WIG20 w miniony piątek, nowy tydzień rozpoczyna się dość spokojnie, pozbawiony większej zmienności czy emocji. Wydaje się, że rynki akcyjne wstrzymują oddech oczekując na kolejne dane USD/JPY Outlook dotyczące inflacji z USA, które mają zostać opublikowane w środę. Warto zaznaczyć, że aż 4 biura maklerskie podniosły swoje prognozy cenowe dla tej spółki w ciągu ostatniego tygodnia. BM Santander wycenił akcje na 13,90 zł, BM mBanku na 12,60 zł, DM BDM na 13,39 zł, a DM BOŚ umieścił spółkę na liście długich pozycji. Ten dynamiczny wzrost w dużej mierze wynika z kilku mocnych rekomendacji.

Nadal w dobrej formie pozostaje sektor bankowy, gdzie panuje jedynie bardzo łagodna korekta. Przypomnijmy, że w kontekście walorów CD Projektu od miesięcy jesteśmy świadkami przeciwstawnych rekomendacji sporządzanych przez rodzimych i zagranicznych analityków. Polscy eksperci podkreślają, że spółka posiada solidne IP, jej gry długo cieszą się popularnością, dzięki czemu ich sprzedaż jest długotrwała, a studio ma dobrą pozycję gotówkową. To wszystko przekłada się na rekomendacje kupuj m.in.

No Comments
Leave a Comment